Elegük volt!

Írta:
2024. november 26. 17:18 (kedd) /

Olvastam egy nagyon jó, objektív értékelést az amerikai elnökválasztásról. Arról a furcsa tényről, hogy a közvélemény-kutatási értékelések nagyon szoros eredményt jósoltak, sőt Kamala Harris minimálisa előnyéről számoltak be, Donald Trump mégis toronymagasan győzött. Olyannyira, hogy az eredmény kihirdetése után nem volt vita, a demokraták nem óvtak, nem kértek újraszámlálást sehol. Maga a vesztes (igaz, csak egy nappal később tette) is kénytelen volt gratulálni a legyőzőjének. 

A fentiek immár közismert tények, de kevesen vannak, akik logikus magyarázatot tudnak adni az események ilyen alakulására. Egy magyar tévés forgatócsoport megpróbálta, mert végigkövette a választási kampány utolsó heteit. Meghallgatták a jelölteket, de megszólaltattak republikánus és demokrata párthívőket, fehéreket és afroamerikaiakat, nőket és férfiakat. Válaszaikból kiderül az igazság. Mégpedig az, hogy az amerikai polgároknak elegük volt a Biden-féle kormányzásból. Magát a január 20-ig még regnáló elnököt szinte mindenki az Egyesült Államok történelme talán leggyengébb vezetőjének tartják. 

Minden amerikai polgár számára világos volt az Államok gazdaságának a mélyrepülése az utóbbi években. Amely elsősorban a magas energiaárakkal, valamint a vállalkozásokra nehezedő megnövekedett adókkal magyarázható. A vállalatok tucatjait költöztették át Európába. 

A felmérések szerint az amerikai családokra nehezedő havi rezsiköltségek négy év alatt ezer dollárral (!) emelkedtek. És nem mellékes annak a migránsáradatnak az ellátási költsége sem, amelyet a Biden-kormányzat szabadított azt országra. 

És egy példa a kormány szociális érzéketlenségére. Aki követi a napi eseményeket, az tudja, hogy az amerikai kontinenst gyakran sújtják természeti csapások. A legutóbbi hurrikán mintegy 400 milliárd dolláros kárt okozott a délkeleti államok lakosságának. Erre a kormány segélyként kiutalt 2 milliárdot, avval az indokkal, hogy ennyi maradt a kártérítési alapból. Miközben az amerikai kormányzat legutóbb 65 milliárdot utalt Ukrajnának az Oroszország elleni háború folytatására. 

Egy megjegyzés a média objektivitásáról, amely a kampányban Harris-vezetésről számolt be. Az említett stáb szerint, az igaz, hogy az autósztrádákon végig Kamalas Harrist népszerűsítő plakátok voltak elsöprő többségben. De a településeken, ahol a lakosság a házakra kifüggesztett, az ablakokba kirakott zászlókkal fejezte ki szimpátiáját egyik vagy másik jelölt iránt, 80 százalékban Trump jelvényeit lehetett látni. Még az ún. „ingó” államokban is. 

Szóval evvel az „elég volttal” győzött egy olyan jelölt, akinek ellenfele nagyságrenddel nagyobb anyagi támogatással, választási költségvetéssel rendelkezett. 

Nem kell nagy jósnak lenni ahhoz, hogy az Európai Unió is e felé az „elég volt” stádium felé halad. Ne feledjük, hogy csak a liberális-szociáldemokrata és zöld összefogás akadályozta meg azt, hogy a legutóbbi franciaországi, ausztriai, lengyelországi, csehországi választások győztes nemzeti (hazafias) párja vegye át a kormányzást, vagy részt vehessen abban. Ezt a kizárást az Unióban is ki lehetett cselezni avval, hogy az Európai Patrióták pártját a demokrácia elemi szabályait semmibe véve kizártak minden bizottság vezetéséből, biztosjelöltjeit sorra leszavazták. 

Brüsszeli Hölgyek és Urak! Egyszer minden pohár betelik, mint az amerikai példa mutatja. Jó lenne ezen gondolkodni. 

Hozzászólások