Biztonsági ellenőrzések előzték meg az iskolakezdést

Írta:
2024. szeptember 11. 16:51 (szerda) /

Annak érdekében, hogy a diákok, a tanárok és a kisegítő személyzet is biztonságban érezhesse magát az iskolák és egyéb tanintézmények épületében, a Vasile Goldiș Vészhelyzeti Igazgatóság 35 balesetmegelőző és tűzbiztonsági ellenőrzést végzett Arad megyében az elmúlt 12 hónapban.

A vizsgálatok során 167 szabálytalanságot találtak, amelyek miatt 143 figyelmeztetést állítottak ki és 24 bírságot szabtak ki összesen 456 000 lej értékben. Az evakuációs körülményeket, a poroltók meglétét és időszakos ellenőrzését, a tűzriasztók és egyéb riasztók működését, illetve a tűzcsapok működését és a biztonsági evakuációs világítótestek működését ellenőrizték. 

Az említett időszak alatt a tűzoltóság több mint 35 evakuációs gyakorlatot tartott, amelyen több mint 550 óvodás, iskolás, tanár és kisegítő alkalmazott vett részt az oktatási intézmények területén. A gyermekek, fiatalok és tanárok képzésére 24 megelőző jellegű tájékoztató és oktatói képzést tartottak, hogy felkészítsék őket egy esetleges vészhelyzet hatékony kezelésére és a helyes viselkedésre az adott helyzetben. A felkészítőkön 360 személy vett részt, s a tűzoltóság keretében működő Beavatkozásra Felkészítő és Lakosságfelkészítő Szolgálat 13 Arad municípiumi és megyei tanintézményben végzett felkészítő képzést, megtanítva a diákoknak a helyes viselkedést egy vészhelyzet esetén. A résztvevőknek bemutatták az országos balesetmegelőző kampányokat is, amelyeket a Vészhelyzeti Főigazgatóság indított el: a Nem remegek, ha a föld remeg! (Nu tremur la cutremur!), A biztonság nem szerencsejáték! (Siguranța nu este un joc de noroc!) és a Jobb megelőzni, mint nem létezni! (Mai bine previi, decât să nu fii!). A hasonló képzések során a diákoknak jobban sikerült megérteniük, hogyan kell viselkedniük egy vészhelyzet esetén. 

Ami a tűzvédelmi engedélyekkel kapcsolatos eljárásokat illeti, a tűzoltóság megelőzéssel foglalkozó ellenőrei a meglévő hiányosságok pótlására és kijavítására műszaki és szakmai segítséget biztosítottak a haszonélvezők számára. Az oktatási intézményekben rendre végzett építkezések és módosítások fontos, hogy az intézmények hasznára váljanak, és elősegítsék a tűzbiztonsági engedély megszerzését, amely bizonyítja, hogy az épület a lehető legbiztonságosabb a diákok, tanárok és az épületben tartózkodók számára. Fontos tudni, hogy az épület tűzbiztonsági engedélyét az azt adminisztráló közigazgatási egységnek, helyi önkormányzatnak kell kérvényeznie.

A tanév megkezdésével az Aradi Vészhelyzeti Igazgatóság fokozza ellenőrző és tájékoztató akcióit Arad megyében. 

Hozzászólások