Határokon átívelő projekt indult a köznevelés digitális megoldásainak elterjesztésére

2024. szeptember 30. 17:29 (hétfő) /

Nyitókonferencián mutatta be az Oktatási Hivatal az Erasmus+ program támogatásával indult új projektjét, amelynek célja a digitális oktatási megoldások elterjesztése és a regionális tudásmegosztás támogatása hét ország együttműködésének erősítésével. A rendezvényt 2024. szeptember 27. és 29. között Budapesten tartották.

A „Köznevelési együttműködés a digitális módszerek és eszközök használatának támogatására Magyarországon és a szomszédos országokban” című projekt nyitórendezvénye jó alkalmat adott arra, hogy a részt vevő országok: Magyarország, Szlovákia, Románia, Szerbia, Horvátország, Szlovénia és Ukrajna szakemberei közvetlenül osszák meg egymással tapasztalataikat, bevált módszereiket a köznevelésben alkalmazható digitális megoldásokról.

Az eseményen dr. Maruzsa Zoltán, a Belügyminisztérium köznevelésért felelős államtitkára, Brassói Sándor, az Oktatási Hivatal (OH) elnöke és Fekete Irén, a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége elnöke mondott köszöntőt. Kiss Dávid, az OH Elnöki Kabinet főosztályvezetője mutatta be a projektet mint szakmai vezető, majd Pintér Gergely, az OH Digitális Tananyagfejlesztési Osztályának vezetője a digitális tanulástámogató megoldásokról tartott előadást. A pályaorientációt és a tehetségazonosítást, illetve -gondozást segítő eszközöket Dugasz János, az OH Köznevelési Programok Főosztályának vezetője ismertette.

A digitális adatkezelésről, oktatásszervezésről dr. Csegő László, az OH Köznevelési Engedélyezési Osztályának vezetője osztotta meg tapasztalatait, míg prof. dr. Molnár György, az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kara dékánja a nemzetközi kompetenciamérés új korszakát helyezte előadása középpontjába. A rendezvény szekciómunkákkal folytatódott, a zárónapon pedig – a szekciók értékelése mellett – ismét tartalmas előadásokat hallhattak a résztvevők. Sipos Imre, az OH tartalomfejlesztési és tankönyvkiadási elnökhelyettese a Nemzeti Köznevelési Portálban rejlő lehetőségekre hívta fel a figyelmet, majd prof. dr. Csépe Valéria akadémikus, a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság elnöke Természetes, mesterséges, digitális – kihívások a tanításban és tanulásban című előadását hallhatták a meghívottak. Az eseményt a konferencia értékelésével Kiss Dávid zárta.

A projekt 2024. április 1. és 2027. március 31. között valósul meg az Európai Unió 400 ezer eurós támogatásából, az Oktatási Hivatal koordinálásával. Partnerei a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége, a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége, az Észak-Bácskai Magyar Pedagógusok Egyesülete, valamint a Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete. A program társult partnerei a Horvátországi Magyar Pedagógusok Fóruma, a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség és a Muravidéki Pedagógusok Egyesülete.

(Forrás: Országos Sajtószolgálat/MTI)

Hozzászólások