„Drámaíróként az az egyik feladatom, hogy megértsem az embereket”

Írta:
2024. szeptember 30. 17:16 (hétfő) /

Az Arad Megyei RMDSZ szervezte Aradi Magyar Napok programjaként, az A13 Egyesületnek köszönhetően Székely Csaba drámaíróval találkozhattak és beszélgethettek az érdeklődők szeptember 28-án a Csiky Gergely Főgimnázium dísztermében. 

Székely Csaba a kortárs erdélyi magyar drámaírás egyik legdinamikusabb és legelismertebb képviselője, tehetsége nemcsak a hazai, hanem a nemzetközi színházi világ figyelmét is felkeltette. Szövegeiből született remek darabjait előszeretettel játsszák itthon és külföldön egyaránt.

A péntek esti esemény valódi kulturális csemege volt a színház, az irodalom és a kortárs dráma iránt érdeklődők számára. Vajda Anna Noémi író, a Szövétnek kulturális folyóirat szerkesztője remek kérdéseinek és Székely Csaba kielégítő válaszainak köszönhetően a közönség egy átfogó képet kapott a sikeres drámaíró munkásságáról.

A kellemes hangulatú beszélgetést Kézdi Imola, többszörös Uniter-díjas színművésznő felolvasásai szakították meg, hozzá társult maga a szerző, így mondhatjuk, hogy felolvasó színházból is ízelítőt kaptunk.

A felolvasás megerősítette azt a tényt, hogy Székely Csaba szövegei nemcsak intellektuális, hanem érzelmi szinten is erőteljesen hatnak, abszolút emészthetőek, élvezhetőek és egyik dráma kéri a másikat.

A közönség számára különösen izgalmas volt betekintést nyerni abba, hogyan születik meg felkérés alapján egy mű, és miként zajlik az alkotói folyamat, valamint megtudhattuk azt is, hogy egy bölcsésztan hallgatónak hogy jut eszébe, hogy drámaírást tanuljon.

A Történetek a drámán innen és túl lehetőséget teremtett a közönség számára, hogy beszélgethessen egy olyan kiemelkedő drámaíróval, aki kezdeti félelmei ellenére vált a kortárs színház meghatározó alakjává úgy, hogy mindvégig megőrizte egyszerűségét, közvetlenségét és barátságos természetét.

Hozzászólások