A Barca 16 éves csodatinije mentett pontot

2024. február 12. 16:02 (hétfő) /

A Barcelona hazai pályán meglepetésre 3:3-as döntetlent játszott a kiesés elől menekülő Granada ellen.

A fölényben játszó hazaiak a 14. percben szereztek vezetést, a 16 éves Lamine Yamal nagyszerűen érkezett a hosszú oldalon J. Cancelo beadására és közelről a kapuba talált.

A Granada a bekapott gól után nem esett össze, a félidő előtt R. Sanchez nagy góljával kiegyenlített, majd a 61. percben F. Pellistri találatával fordított. (1:2). Ám R. Lewandowski egy szép lövéssel kiegyenített. (2:2)

Sokáig azonban nem örülhetett a Barcelona, mert jött az újabb elképesztő fordulat, a 66. percben I. Miquel egy erőteljes fejessel ismét a vendégcsapatot juttatta előnyhöz. (2:3)

A hajrában óriási elánnal küzdött a Barca az egyenlítésért, és ismét megvillant Lamine Yamal, aki egy szemfüles labdaszerzés után a 16-os előteréből kilőtte a kapu bal alsó sarkát.

A Barca csodatinije a futballtörténelem legfiatalabb játékosa, aki több mint 10 gólban játszott főszerepet (gól vagy gólpassz) egy idényben.

(Forrás: origo)