Pioli nem akar és nem fog bocsánatot kérni a Milan-szurkolóktól az 1:5 után

2023. szeptember 18. 17:44 (hétfő) /

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójában az Internazionale 5:1-re legyőzte az AC Milant. Gólszerzők: Mhitarjan (5., 69.), M. Thuram (38.), Calhanoglu (79 – 11-esből), Frattesi (90+3.), ill. Rafael Leao (57.)

A mérkőzés után a Milan vezetőedzője, Stefano Pioli újságíró kérdésre úgy válaszolt, hogy nincs oka bocsánatot kérni a szurkolóiktól.

„Nem értek egyet azzal a felvetéssel, hogy bocsánatot kellene kérnem a szurkolóktól. Szerinted szándékosan vesztettük el a derbit és kaptunk ki öt–egyre? Ugyanolyan csalódottak vagyunk, mint a drukkerek. Csak akkor kérj bocsánatot, ha valamit szándékosan csinálsz rosszul – idézte Stefano Piolit a Football Italia. – Egymás után az ötödik derbinket vesztettük el. Megpróbálunk jobban teljesíteni.”

Valóban, az Inter sorozatban az ötödik tétmeccsét is megnyerte a Milan ellen, amire ez idáig nem volt példa.

A szurkolóik egy kicsit oda is szúrtak a riválisnak, 4–1-nél azt énekelték, hogy már több derbit nem nyer a Milan.

Legutóbb egyébként a milánói derbik történetében ötnél több gólt a Milan tudott szerezni, 2001. májusában egy 6:0-s győzelem alkalmával, míg az Inter csaknem 50 éve, 1974 márciusában szerzett legalább ötöt, az a Serie A-meccs is 5:1 lett.

 

A Serie A állása (Top 5):

 

Inter     4          4          –          –          13–1    +12      12

Juventus           4          3          1          –          9–2      +7        10

Milan    4          3          –          1          9–7      +2        9

Napoli  4          2          1          1          8–5      +3        7

Lecce   3          2          1          –          6–3      +3        7

 

(Forrás: nso)

Hozzászólások