A mélyállam felszámolása

Írta:
2025. február 13. 10:17 (csütörtök) /

Totális offenzívát indított Donald Trump az amerikai mélyállam ellen. Gőzerővel látott hozzá a teljes amerikai hatalmi struktúra gyökeres megreformálásához. Vészhelyzetet hirdetett ki a déli határon, elindította az illegális migránsok kitoloncolását, betiltotta a szivárványos gender-propagandát a közintézményekben, beleértve a hadsereget, kitiltotta az úgynevezett „transzneműeket” a sportrendezvényekről és a hadseregből. Nagyméretű leépítést indított el a szövetségi intézményeknél, ideértve a hírszerzési és biztonsági erőket. Majdnem minden alkalmazottnak ajánlatot tett, önkéntesen mondjon le azonnal, és 8 hónapi fizetésnek megfelelő végkielégítésben részesül, különben fennáll a kockázata, hogy egyszerűen lapátra kerül. Mindez kettős célt szolgál: a túlméretezett állami apparátus gyors karcsúsítását, illetve szemléleti rendszerváltást. 

Az utóbbi évtizedekben a globalista balliberálisok apránként beépítették embereiket szinte valamennyi szövetségi intézménybe, olyannyira, hogy azokat magabiztosan uralják, és saját politikai céljaikra használják fel. Trump és hívei azt vélik, hogy emiatt hurcolták meg őt és támogatóit az utóbbi években. Ezen durva elfogultságnak akar véget vetni Trump minél hamarabb. Valahogy úgy, ahogy az 1989-es rendszerváltáskor a kommunizmus alól frissen felszabadult Kelet-Európában sokan nagyméretű lusztrációt reméltek a régi rendszer emberei eltávolítására, akik szinte minden közintézményt irányítottak. Trump mindezt Elon Musk kezével végzi el, külön tárcát is létesített számára a szövetségi apparátus gyökeres megreformálására.

Az elnök az USA nyújtotta külföldi segélyek globális befagyasztását is elrendelte, a Trump-tornádó elsodorta a világ legnagyobb állami donorszervezetét, az évente 50-75 milliárd dollárt kiosztó USAID-t is. A szervezetet még Kennedy elnök létesítette 1961-ben a harmadik világ segélyezése céljából, humanitárius alapon. Az utóbbi évtizedekben viszont azt is eltérítették eredeti célkitűzéseitől, olyannyira, hogy „politikailag hihetetlenül elfogulttá vált, radikálisan baloldali ügyeket támogat világszerte, beleértve olyanokat is, amelyek Amerika-ellenesek”, derül ki a Fehér Ház közleményéből. A balliberális globális elit rá tette a kezét az amerikai költségvetésre és közintézményekre, és arra használta ezeket, hogy ideológiai céljaikat terjesszék világszerte az amerikai adófizetők pénzén. A támogatásokat majdnem kizárólag baloldali szervezetek, médiumok és civil kezdeményezések osztották ki – civilszervezetek és hasonló csoportok egész hálózata épült ki ily módon.

Na, ennek vége, szögezte le az új washingtoni hatalom. „LMBTQ-operát a jövőben nem támogatnak amerikai közpénzből, nem tudom miképpen támogatja a nemzeti érdeket”, jegyezte meg Vance alelnök. Magánpénzből, magán intézményeken keresztül bárki szabadon támogathatja azokat a célokat, amelyeket jónak lát, az adófizetők pénzét és a kormányzati ügynökségeket viszont nem használhatják többé ilyesmire.

Mondani sem kell, hogy ez balliberális körökben rögtön elindította a hisztit világszerte.

Trump elszánt az amerikai mélyállami hálózat felszámolását illetően, „a mocsár lecsapolása” (drain the swamp) egyértelmű prioritás számára. Már előző elnökségét is ezen üzenettel nyerte meg, de akkor nem volt megfelelő társadalmi támogatottsága és politikai hatalma terve véghezviteléhez. Meggyőződése, hogy éppenséggel ezen mélyállam szabotálta el első ciklusát, s lehetetlenítette el számos reformkísérletét. Most viszont sokkal jobb pozícióból indul, az amerikai társadalom többsége támogatja elképzeléseit, az üzleti világ és a technológiai óriások is mögé álltak, republikánus pártját is magabiztosan uralja, illetve a törvényhozásban is kényelmes többséggel rendelkezik. Mostani intézkedései nagyságrendekkel haladják meg a korábbi óvatos kezdeményezéseket. Ami akár világméretű politikai-ideológiai átrendeződést indíthat el.

Hozzászólások