Lelátó

Írta:
2024. május 6. 16:28 (hétfő) /

• Holnap kiderül az első BL-döntős, holnapután a második!

Kedd este eldől, hogy elég volt-e az 1:0-s győzelem a dortmundi Signal Iduna Parkban Mbappé csapata ellen. Az odavágón Niclas Füllkrug a 36. percben szerezte a győztes gólt a hazaiaknak, egy szép, lapos, a gyeppel párhuzamosan ellőtt rúgásával. Fordulás után támadóbb volt a PSG, de hiába ostromolták az ellenfél kapuját – egy percen belül rúgtak két kapufát is –, a mai meccsre megmaradt a minimális hátrányuk. Ám a PSG játékosai szerint hazai pályán jó eséllyel összejöhet a fordítás. Meglátjuk! Holnap 22 órától PSG–BORUSSIA DORTMUND BL-elődöntő visszavágó a Digi Sport 1-en!

A másik ágon, a szerdai párharc 2:2-ről indul, minden megtörténhet a REAL MADRID–BAYERN MÜNCHEN visszavágón is (május 7-én 22 órától a DGS 1-en).

• Az UTA Ezekiel és Luckassen góljaival 2:0-ra győzött idegenben a POLI Iași ellen. Hétfőn (tegnap) az alsóház éllovasaként (34 p) fogadta Aradon a 22 pontos Craiovai FCU-t. A fontosabb történésekről és a végeredményről a holnapi lapszámban olvashatnak.

• M. Rednic megerősítette, hogy Vlad Morar és Marcelo Freitas távozik az UTA-tól.

• Parádés 9:9-el búcsúztak a Simándi Sólymok a teremfoci élvonalából, a Râmnicu Sărat csapatával (10 ponttal) zárva az idényt.

• Az Aradi Gloria ISK úszói – Nagy Csaba, S. Lucaci, Has Silviu és I. Sărac tanítványai – hat alkalommal léphettek dobogóra a nagybányai úszó-ob-n. A Gloria ISK 20 (iskolai) klubból végül a 7. lett. De a Gloria ISK kajak-kenusai is jól szerepeltek minap a bascovi tavon, számos kitüntetést nyertek.

• Miroslav Popov marad jövőre is az Aradi FCC UAV Baschet sárga-kékjeinek edzője.

• Az Aradi WASHI-NO-MA karaté-klubtól 4 sportolóból kettő érmeket hozott el a bukaresti-ob-ról: VARGA TIMEA (junior) aranyérmet (kata) és ezüstérmet nyert (fuguko), míg Teodora Novac (kadét) ezüstérmes lett katában.

• A Veszprém 33:28-as vereséget szenvedett az Aalborg Handbold vendégeként a férfi kézilabda BL-negyeddöntőjének visszavágóján. Momir Ilics együttese zsinórban másodszor esett ki a legjobb nyolc között, így idén sem jutott be a sorozat négyes döntőjébe. A bakonyiak csak a találkozó elején vezettek, onnantól futhattak az eredmény után.

• A női kézilabdázóknál a legutóbb döntős FTC 29:24-re kikapott a dán Esbjergtől a BL-negyeddöntőjének visszavágóján, ezzel összesítésben 55:49-cel búcsúzott a Ferencváros.

Formula–1 Miami Nagydíj

A 24 éves brit LANDO NORRIS 15 dobogós helyezés után 16-odszor is pódiumra állhatott, ám most először tudott nyerni az F-1-es pályafutása során – a McLaren pedig a 2021-es Olasz Nagydíj óta először zárt az élen egy futamot. Norris mögött Verstappen és Leclerc zárt a dobogón, a pontszerző helyeken pedig még Sainz, Pérez, Hamilton, Tsunoda, Russell, Alonso és Ocon végeztek. Megjegyzendő, hogy a 23. körben váratlan módon virtuális biztonsági autós fázisra volt szükség, miután Verstappen senkitől sem zavartatva átvágta a sikánt a 15-ös kanyarnál, és eltalált egy jelzőbóját, amely a pálya közepére repült.

• Tenisz – Madrid Mutua Open

A női világelső, Iga Swiatek 6:1, 6:3-as győzelemmel jutott a döntőbe, M. Keyst búcsúztatva. Döntős ellenfele A. Sabalenka lett, aki E. Rybakinát küldte haza.

A szoros fináléban Swiatek kerekedett felül, 7:5, 4:6, 7:6 (9-7)-re megverte Sabalenkát.

A férfiak negyeddöntőjében J. Sinner visszavonult – a kanadai Félix Auger-Aliassime (és nem mellesleg Novak Djokovic) örömére. Andrey Rublev fordítani tudott C. Alcaraz ellen (4:6, 6:3, 6:2), majd az elődöntőben az amerikai T. Fritzet verte meg. D. Medvedev 4:6 után nem állt ki 2. szettjére a cseh Jiri Lehecka ellen, aki így továbbjutva Aliassimével került szembe, de ezúttal Jiri végezte csehül… 3:3-nál feladni kényszerült.

A férfi döntőben Andrey Rublev–Félix Auger-Aliassime 4:6, 7:5, 7:5, Rublev fordított és diadalmaskodott.

• Győzelemmel kezdte meg 4. megbízatását a Kolozsvári CFR kispadján Dan Petrescu, csapata vasárnap este izgalmas és fordulatos meccsen 3:2-re verte a Rapidot. Egyéb Szuperliga-eredmények: Farul–Sepsi OSK 1:4(!), FC Botoșani–Voluntari 0:0, U–Dinamo 3:3, Petrolul–Oțelul 2:1.

• A III. Liga 6. fordulójában FC Bihar–CSC Peciu Nou 1:0, Phoenix Buziaș–Temesvári POLI 2:3 (Grancea 25, Chistrugă 62 ill. D. Popa 21, 80, Olariu 59), Borosjenői ACB–Pécskai Haladás 1:3 ( Udrescu 34 ill. L. Bodri 48, Arsene 57, M. Salka 90+3), Székudvar–Lippai Sólymok 0:1, Csermő–Perjámos 1:1.

Ma, kedden 18 órától Temesvári POLI–CSC Peciu Nou, FC Bihar–Ph. Buziaș, Lippa–Pécska, Csermő–ACB, Perjámos–Székudvar.

• A Serie A 3. helyén álló Juventus az 5. helyet elfoglaló Roma otthonába látogatott, ahol a felek küzdelmes mérkőzésen 1:1-re zártak egymással (R. Lukaku 15., ill. Bremer 31.).

A Serie B másodosztály élén áll az aradi Dennis Mant is foglalkoztató Parma, akit a Como követ a 2. helyen.

• PL: A 3. helyen álló Liverpool magabiztos, 4:2-es sikert aratott a vendég Tottenham felett. A Pool már az első félidőben 2:0-ra vezetett, így nem csoda, hogy a Spusrnél feszült volt a hangulat a szünethez érkezve – két védőjük, C. Romero és E. Royal kis híján egymásnak is esett a pályán, csapatuk gyenge játékán kiakadva. Végül a kapusuk csillapította a balhét, szétválasztva őket. Szoboszlai csak a 83. percben kapott játéklehetőséget…

Jó szurkolást a ma esti PSG–BORUSSIA DORTMUND BL-meccsen!